ZBrush 2022 Yeniliklerini Keşfedin

ZBrush 2022, keşiflerinizi hızlandırmak ve yaratıcılığınıza ilham vermek için tasarlanmış yaratıcı yeni özelliklere odaklanarak, iş akışınızın birçok alanına etki eden gelişmeler sağlar.

\"\"

Bas Rölyef Ustası Olun

ZBrush\’ın yeni Bas Rölyef özellikleri sayesinde çarpıcı ayrıntılara sahip kabartmalı yüzeyler oluşturun. Modelinizi istediğiniz gibi yerleştirin ve bu görünümden, geleneksel kabartma heykellere daha çok benzeyen yükseltilmiş detay bölümleri oluşturmak için kullanabileceğiniz yeni ve özel bir alfa oluşturun.

ZBrush\’ın yeni Bas Rölyef özellikleri sayesinde çarpıcı ayrıntılara sahip kabartmalı yüzeyler oluşturun. Modelinizi istediğiniz gibi konumlandırın ve tüm görünür ağ örgülerini seçilen ağ örgüsüne yansıtın.

Herhangi bir modeli yükleyin ve geleneksel kabartma heykellere çok benzeyen yükseltilmiş detayları oluşturmak için kullanacağınız kamera görüntüsünden bir Bas Rölyef alfası oluşturun.

Eğimli Yapın

Yeni Bevel Pro eklentisi, düşük poli modellemeye gerek duymadan herhangi bir çözünürlükteki ağ örgülere karmaşık meyiller vermenize olanak tanır. Orta ila yüksek çözünürlüklü ağ örgülerine uyumlu olan Bevel Pro, tam olarak hangi kenarlara meyil verileceğini belirlemek için maskeleme ve PolyGroups kullanmanıza imkan sağlar. Sonuçlarınıza zarar vermeden ayarlayabilir, ön izleme yapabilir ve hatta Live Boolean ile kullanmak için meyilleri ayrı geometrik bölümler şeklinde oluşturabilirsiniz.

İkişer İkişer

Fırçalar, artık çift alfaları ve dokuları destekleyerek, fırça darbeleriniz arasında kalem basıncına bağlı olarak geçiş yapmanıza imkan sağlar. Bu yeni çok yönlü özellik sayesinde çarpıcı renk ve detay karışımları yaratın!

Detayları Yaymaya Başlayın

Yerel heykel niteliği taşıyan gürültü ayrıntıları için herhangi bir görüntü, grafik gürültü veya gürültü ön ayarını bir fırçaya uygulayın. Gürültü ölçeğini anında ayarlamak için Fırça Boyutu veya kalem basıncı hassasiyetini kullanın. Yerel Projeksiyon, fırçanın konumuna bağlı olarak herhangi bir gürültüyü yeniden uygulamak için eşsiz bir yol sağlayacaktır. Bahsi geçen özellik, ortam parçaları oluşturulurken veya cilt detayları yapılırken öne çıkar.

Tam Ayarında Hizalama

Tek bir tuşa basarak birden fazla Alt Aracı veya tek bir Alt Araç içindeki geometriyi yeniden dağıtın. Diğer programlarda bulunan hizalama özelliklerine benzer şekilde, ağ örgülerini sola, sağa, ortaya ve üst veya alt kenarlara göre hizalayabilirsiniz.

\"\"

Yeni Yöntemlerle Bölme ve Kesme

Yeni Bıçak fırçaları artık Daire ve Dikdörtgen fırça darbelerini destekliyor. Ortaya çıkan kesimin fırça darbesini doğru bir şekilde yansıttığı bu aletler sayesinde ağ örgülerini pürüzsüz bir şekilde kesin.

İnterpole Etmenin Birden Fazla Yolu

Fırça Darbesi Enterpolasyonu özelliği belli adımlarla darbeler arasında geçiş yapmak için artık ZYoğunluk, Fırça Boyutu, RGB Yoğunluğu ve Ön / Arka Renkleri kullanabilmektedir. Ağ örgülerinizin yüzeyindeki iki fırça darbesi arasında göz kamaştırıcı karışımlar ve karmaşık renk / ayrıntı desenleri oluşturun.

XMD ToolBox\’a Hızlı Erişim

ZBrush, artık sistemin içinden XMD ToolBox\’a erişim sağlıyor. XMD ToolBox, kurulumun ardından kullanıcılara tüm ZBrush kaynaklarını aramaları ve düzenlemeleri için yeni yollar sağlamanın yanı sıra varsayılan olarak ZBrush\’ta bulunmayan ücretsiz ve ticari fırçalar, alfalar, dokular ve malzemelere erişim imkanı sunar. ZBrush, XMD ToolBox arayüzünü sistemin içinden faaliyete geçirecek ve XMD tarafından sürdürülen ve desteklenen içerik ve özelliklere erişim izni verecektir.

\"\"

Sürüm Notları

 • Stager\’de artık Kopyala/Yapıştır seçeneği mevcut.
 • Stager\’de artık interpole etme özelliği mevcut.
 • Spotlight\’a eklenen Kenar Algılama seçeneği, kullanıcıların çeşitli efektler oluşturmak amacıyla bir görüntünün kenarlarını etkileşimli olarak öne çıkarmasına imkan sağlar.
 • Görünürlük Setleri: Birbirinden farklı görünürlük şekillerinde 8\’e kadar Alt Araç seti saklayın.
 • ScribeStandard ve ScribeChisel fırçaları eklendi. Her ikisi de Kavisli Sub-Steps kaydıracından faydalanır.
 • Gizmo, Focal Shift ile ayarlanan düşüşü ile yumuşak deformasyon uygulayabilir.
 • FBX artık görüntüleri kamera açılarını kullanarak içe aktaracak. Diğer uygulamalardan fotogrametri veya görüntü düzlemleri kullanırken idealdir.
 • Deformasyon menüsündeki deformasyon eylemleri, artık Gizmo Çoklu Seçim seçeneği sayesinde birden fazla Alt Aracı aynı anda etkileyebilir.
 • Dynamesh Çözünürlüğü artık kaydıraçtan, hedef ağ örgü çokgenlerine sürüklenerek, tuval üzerindeki bir ağ örgüsünden doğrudan örneklenebilir.
 • Modeli, her noktanın kameradan uzaklığına göre maskelemek için Derinliğe Göre Maskeleme İşlevi eklendi.
 • Doğrudan kameraya dönük olmayan çokgenleri maskelemek için Normaller İçin Maskeleme işlevi eklendi.

ZBrush Artık Maxon Çatısı Altında

Maxon geçtiğimiz Aralık ayında Akademi Ödüllü heykel ve boyama yazılımı ZBrush’ın üreticisi Pixologic firmasını satın aldı ve ZBrush’ı ailesine kattı.

ZBrush ürünü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve satın almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz: 0850 333 5070 nolu telefondan bize ulaşabilir, maxon@fgavfx.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top