Arda Yalkın ile Çağdaş Sanat Üzerine

Contemporary İstanbul 2021 etkinliğinde, 3D Artist Arda Yalkın ile gerçekleştirdiğimiz röportajı izleyin.

Yalkın, yaklaşık 15-16 yıldır görsel üretimle ilgilenen bir sanatçı olarak, kendi sanat yolculuğunu ve dijital sanat ile ilgili tecrübelerini paylaşıyor. Başlangıçta montaj ve video üretimiyle ilgilenirken, son beş yıldır tamamen dijital sanat üretimine odaklandığını belirtiyor.

Yalkın, sanat eserlerini ve enstalasyonlarını çeşitli dijital teknikler kullanarak yaratıyor. Ayrıca, sanatçı Hande Şekerciler ile işbirliği yaparak ortak projeler geliştirdiklerini ve bu projelerde dijital sanatın olanaklarından faydalandıklarını anlatıyor. Röportajda, pandemi sürecinin sanat çalışmalarını nasıl etkilediği ve bu dönemde dijital teknolojilere olan ilginin artışı üzerinde duruluyor. Yalkın, dijital sanatın ve teknolojinin sanat dünyasındaki yerini ve önemini vurguluyor.

Video, Yalkın’ın dijital sanat alanındaki deneyimlerini, sanat eserleri yaratma süreçlerini ve bu süreçlerde kullandığı teknikleri detaylandırıyor. Ayrıca, dijital sanatın ve teknolojinin sanat dünyasındaki rolü ve bu alandaki gelişmeler üzerine değerli bilgiler sunuyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top